ÚSPECHY

ROK 2020

Uplynulý rok  2020 bol pre každého náročný. Sezóna začala prakticky až v polke mája. Boli sme však šťastní, že sa po počiatočných obavách môžeme konečne venovať tomu, čo nás baví aj živí. To sme však ešte netušili, že koronakríza tu s nami ešte nejaký ten čas pobudne a prejaví sa v plnej sile. Aj jesenné mesiace priniesli skoršie ukončenie sezóny, spočiatku kvôli dlhšej servisnej prestávke a následne vplyvom spomínanej pandémie.

Napriek tomu, že mnohé parašutistické súťaže sa zrušili, stihli sme si spraviť veľkú radosť na Majstrovstvách Slovenska v tunelovom lietaní. V disciplíne Skupinová akrobacia 4-členných družstiev sa náš juniorský ženský tím (Žaneta Vieriková, Alexandra Beňová, Sophia Vengrínová, Magdaléna Kupčíková)  umiestnil na 1. mieste v pokročilej A – kategórii, kde predbehol aj chalanov, ktorí však obsadili pekné 3.miesto v zložení  Róbert Ujlaky, Dušan Petrula, Taras Vozniuk a Marián Mikula.   V najvyššej kategórii  AA, ktorá bola otvorená, obsadil tím Padaj.sk 2.miesto v zložení Ján Vrbický, Ema Vrbická, Lenka Vrbická a Pavol Urban.

Tento rok sa prvýkrát uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní 2 – členných družstiev VFS (Vertical Formation Skydiving).  Je to disciplína, v ktorej musia parašutisti odlietať predpísané zostavy, pričom sa používajú rôzne polohy, napríklad v „sedáku“, či dolu hlavou. V tejto disciplíne sa zúčastnili naše 2 juniorky –Ema Vrbická a Sophia Vengrínová. Obsadili 3.miesto. Tento rok sa podarilo aj našej maminke Lenke Vrbickej po sérii matersko –rodičovských dovoleniek trochu „ zmeniť vzduch“ a zabojovať  aj v najvyššej VFS  kategórii , kde s Pavlom Urbanom obsadili 2. miesto

Veľkú radosť nám spravilo 1. miesto nášho kamaráta Petra Jakubu na Majstrovstvách Slovenska v presnosti pristátia, ktoré sa konali v Prievidzi. Majstrovi gratulujeme, roky jeho tréningu v Očovej sa začínajú stabilne prejavovať v súťažných úspechoch. A to už koľkokrát chcel skončiť so skákaním! J Viackrát už hádam len Tomáš Banán Marcinek, ktorý patrí roky k presnosťovej špičke.  V tímovej súťaži to dopadlo rovnako excelentne, 1.miesto si Peťo Jakuba odniesol spolu s Pavlom Jankovičom.

Chalanom „presnostiarom“ sa podarilo vycestovať aj na jednu súťaž do zahraničia. V Strakoniciach v susednom Česku sa v septembri konali Otevřené Mistrovství České republiky. Zo 62 pretekárov obsadil Peter Jakuba výborné 12. miesto, Tomáš Marcinek 16.miest. Premiéru na medzinárodnom podujatí mal aj náš junior Róbert Jačko. 52.miesto, ktoré obsadil je na jeho minimum skúseností a pár zoskokov príjemným výsledkom.

V roku 2019 nám domácu divácky atraktívnu súťaž v Canopy Pilotingu zrušilo počasie, minulý rok korona. Veríme, že tento rok sa ju zorganizovať podarí a zúčastní sa o to viac pretekárov i divákov.

Opäť ďakujeme všetkým, ktorí každoročne prikladajú ruku, či peniaz k dielu a pozývame ďalších členov aktívne ale i pasívne s nami zdielať tento zmyselno-nezmyselný šport 🙂

ROK 2019

Rok 2019 nám opäť ubehol rýchlo ako voľný pád z výšky 4000 metrov… Áno, už vieme aký je to pocit padať voľným pádom zo 4000 metrov, keďže naším asi najväčším úspechom, ktorý potešil snáď každého nášho člena bolo zlepšenie výkonu lietadla. To nám umožnilo dosahovať s našou Cessničkou aj väčšie výšky ako bolo štandardných 3000 metrov. Túto výšku využívame hlavne na výcvik nových parašutistov, ktorí dokážu za dlhší voľný pád lepšie a  efektívnejšie pochopiť ako naše telá fungujú počas voľného pádu. 

To ako naše telo funguje počas voľného pádu nám dokonale dokáže nasimulovať aj veterný tunel Hurricane Factory. Práve v tomto tuneli sme ako už tradične – každoročne, naštartovali našu úspešnú sezónu 2019. Na túto súťaž sme postavili štyri tímy. Dva z nich, ktoré nastúpili v druhej najťažšej kategórii obsadili prvé a tretie miesto ( 1.miesto Padaj.sk a 3. miesto Padaj Roockers.) Ďaľší tím, ktorý bol o kategóriu nižšie sa umiestnil na skvelom 2.mieste. Tím padaj – juniorky je naším klenotom z dôvodu čisto ženskej zostavy 🙂 🙂 

Hneď po tejto súťaži prišli aj prvé pekné dni a mohli sme sa pustiť do skákania. Naši stáli reprezentanti Slovenska v presnosti pristátia Pavel Jankovič a Peter Jakuba nás reprezentovali na všetkých piatich kolách Svetového pohára v presnosti pristátia. Zúčastnili sme sa taktiež aj Majstrovstiev Slovenska v presnosti pristátia spolu s našimi topkami Pavlom Urbanom a Jánom Vrbickým. Tieto majstrovstvá sa konali na letisku pri Lučenci. O tom, že si chlapci
v roku 2019 do sýtosti zasúťažili hovorí aj fakt, že sa zúčastnili ďalšej súťaže a to, Majstrovstiev Českej republiky. 

Ďalším členom, ktorý podal vynikajúce súťažné výkony počas sezóny je Roman Dubský – slovenský reprezentant v disciplíne Canopy piloting. Spolu s Mariánom Mikulom sa zúčastnili Majstrovstiev Talianska v canopy pilotingu a taktiež aj svetoznámej sútaže Pink Klatovy 2019. 

Toho roku sme do našich radov prijali nové tváre. Rozhodli sme sa podporiť Ivana Farbáka a Mariána Mikulu. Marián Mikula sa vidí ako Majster Sveta v canopy pilotingu, tak mu to spoločne doprajeme! Určite sa o ňom ešte veľa dozviete. Naproti tomu Ivan Farbák sa majstrom sveta takmer už dva krát stal. Ivan sa venoval tunelovému lietaniu a to, konkrétne disciplíne 4-way dynamic. Práve v tejto disciplíne sa so svojimi kolegami umiestnili 2- krát na druhom mieste na Majstrovstvách Sveta 🙂 

Jediná vec, ktorá nás mrzí z roku 2019 sú nevydarené Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov, ktoré organizujeme už štvrtý rok. Toto podujatie si za posledné roky získalo pozornosť ako sponzorov tak aj širokej verejnosti a predstavuje najväčší parašutistický event 

na Slovensku. Všetko bolo pripravené a super zorganizované. No jediná vec, ktorú žiaľ a zatiaľ nedokážeme ovplyvniť je počasie a práve to nám svojim celodenným hustým pršaním neumožnilo tieto majstrovstvá uskutočniť. 

Ďakujeme Vám všetkým za Vašu obrovskú podporu a priazeň. Držte nám palce v sezóne 2020 a tešíme sa na spoločné zoskoky 🙂 

ROK 2018

Rok 2018 sa opäť niesol v duchu víťazstiev a veľmi pekných úspechov, za ktoré sme vďační všetkým našim fanúšikom, či práve prispievateľom 2%. Tieto 2% a aj ďalšia podpora od Vás nám pomáha sa zlepšovať a tak napredovať oveľa rýchlejšie ako by to bolo bez Vás.

Prvý úspech minulého roku sa niesol v tunelovom šate. Na Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní v Liptovskom Mikuláši sme vybudovali a podporili štyri 4-členné družstvá. Veľkú radosť nám spravil tím Padaj-úcich roockerov, ktorému sa podarilo vyhrať kategóriu roockie! Tento tím bol v zložení členov: Róbert Ujlaky, Dušan Petrula, Peter Mikulášik a Matúš Vrbický. Okrem tohto víťaztva sa predviedol aj čisto ženský a juniorský tím Padaj-úce juniorky v zložení Ema Vrbická, Alexandra Beňová, Magdaléna Kupčíková a Žaneta Vieriková. Bol to jediný čisto juniorský tím na tejto súťaži a o to krajšie to bolo vďaka pôvabnému ženskému zloženiu 🙂 🙂

Tunelové lietanie nám každý rok poslúži ako veľmi dobrý tréning na blížiacu sa skákaciu sezónu. Tak bolo aj minulý rok, no a na to, aby sme zoskoky bezpečne absolvovali sme sa stretli na tradičnom preskúšaní do sezóny. Na tomto preskúšaní si opakujeme všetky potrebné informácie potrebné na bezpečné zoskoky!

Pár týždňov po školení začalo byť krásne jarné počasie a naša skákacia sezóna mohla odštartovať. Na začiatku sezóny sa u nás konalo reprezentačné sústredenie skokanov na presnosť pristátia. Tí sa pripravovali na blížiace súťaže. Popri tom organizačný štáb Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov pracoval na organizácií tohto podujatia, ktoré opäť prilákalo cez 1500 divákov. Tí sa mohli pozerať na súťažiacich rútiacich sa 120 km/h rýchlosťou k zemi. Okrem súťažných zoskokov bol pripravený aj sprievodný program, ktorý si ľudia veľmi užili. V tejto súťaži nás potešili úspechy Janka Vrbického ako nášho najlepšieho klubového pilota na vysokorýchlostných padákoch.

Janko Vrbický v tíme s Pavlom Urbanom obhájili titul majstrov Slovenska v disciplíne presnosť pristátia. Tieto majstrovstvá sa konali minulý rok v Ružomberku. Okrem tohto víťazstva doniesol do nášho klubu striebornú medailu v jednotlivcoch Pavol Urban.

Pavlovi sa tradične darilo aj na iných súťažiach v presnosti pristátia. Na dvoch kolách Svetového pohára obsadil prvé miesto, kde bol zároveň umiestnený v TOP 10 súťažiacich medzi mužmi čo predstavuje cez 190 súťažiacich. Ďalej na Majstrovstvách Sveta obhájil nešťastné 4.miesto a 4. miesto si odniesol aj z celkového umiestnenia Svetového poháru v presnosti pristátia juniorov. V presnosti pristátia nás vzorne reprezentovali aj Pavel Jankovič s Petrom Jakubom.

Samozrejme okrem športovej činnosti vykonávame aj tú komerčnú. Čo sa týka tejto časti nášho klubu tak sme opäť vytvorili množstvo zážitkov, či už prvoskokanom v tandemovom zoskoku alebo počas sólo zoskoku. Tak isto sme vyškolili nových parašutistov, ktorí sa teraz zabávajú športom a môžu trénovať disciplíny podľa vlastného výberu a tak reprezentovať naše farby na rôznych súťažiach.

Aj podpora týchto nových a hlavne mladých parašutistov je jedným z cieľov na tento rok! A práve preto by sme boli radi, keby ste sa rozhodli nás podporiť aspoň tými 2% z daní, ktoré pomôžu našim členom v tréningu ale aj pomôžu v rozvoji samotnému parašutizmu na Slovensku!

Ďakujeme, prajeme si veľa pekných a hlavne bezpečných skákacích dní v roku 2019.

ROK 2017
Aj rok 2017 bol pre nás veľmi úspešný. Zrekapitulujme si ho pekne od začiatku.
Prvá súťaž v roku, ako zvykom býva, sú Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní, ktoré sa konajú v Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši. Počas zimy sa veľmi neskáče a tak radšej navštevujeme uzavreté tréningové priestory. Na túto súťaž sme pripravili tri 4-členne tímy, ktoré nás reprezentovali a zároveň sa výborne pripravili na blížiacu sa sezónu. Tá začala koncom Marca, kedy sme sa všetci zišli, aby sme si preopakovali rôzne krízové situácie a tak si trochu potrénovali aj v teoretickej oblasti. V prvé slnečné a aj mierne teplejšie dni sme sa s veľkým úsmevom pustili do skákania. Začali sme trénovať, skákať komerčné skoky a pripravovať všetko tak, aby sme bez problémov zvládli najväčšiu sezónu aj bez tvrdého jadra, ktoré sem tam odišlo do sveta na rôzne súťaže. Okrem podujatí, na ktorých sme sa zúčastnili, sme opäť organizovali dvojo súťaží a množstvo tréningových campov. Prvá z nich bola na presnosť pristátia, ktorú sme tento rok presunuli do Nitry, aby si tak Slováci mohli porovnať sily aj v inom vzduchu ako je ten Očovský. Väčšiu radosť nám však robia Majstrovstvá Slovenska v Canopy pilotingu, na ktoré sme opäť vynaložili množstvo síl. To sa pretavilo v pestrom sprievodnom programe a veľkej návštevnosti. Pred týmto podujatím nás však zamrzelo zranenie Pavla Urbana, ktorý mal výbornú súťažnú formu a do konca sezóny ho čakalo množstvo pretekov.
No tento smútok nám opäť prekryla radosť z nového prírastku do Padaj rodiny. Jankovi a Lenke Vrbickým sa narodil malý skydiver Adamko.

Sútaží v roku 2017 bolo dosť, takisto aj vyškolených ľudí či prvoskokonav. Predsavzatia a plány do tejto sezóny sú asi také, aby bola aspoň taká dobrá ako ta predošlá 🙂
Prvá súťaž nás čaká už 3. Marca a to klasické Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní.
Následne počas sezóny naši presnostiari plánujú absolvovať aspoň 4 kolá Svetového pohára a Majstrovstvá sveta v presnosti pristátia, ktoré sa tento rok budú konať v Bulharsku. Okrem toho by sme radi pokročili v disciplíne Canopy pilotingu a to opätovnou organizáciou podujatia na Očovej a účasti na rôznych svetových sútažiach. Vďaka Vám a Vašim finančným príspevkom môžeme naďalej úspešne reprezentovať naše Slovensko a rozvíjať tento šport či mladých športovcov.

Ďakujeme za podporu v roku 2017 a do tohto nového Vám prajeme všetko najlepšie. Nech nás choroby a zranenie obchádzajú.

Súhrn výsledkov zo súťaží:

 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2017 ( 2.miesto, kategória AA ) tím Padaj.sk – A – Pavol Urban, Lenka Vrbická, Ján Vrbický, Jozef Hanes
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (1.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk– Pavol Urban, Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (3.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk B – Pavel Jankovič, Peter Lano Jakuba
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (1.miesto) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (2.miesto) – Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2017 Očová ( 1.miesto ) – Ján Vrbický
 • Svetový pohár v presnosti pristátia; 1.kolo Chorvátsko -Rijeka ( 2.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Svetový pohár v presnosti pristátia; 2.kolo Slovinsko- Lesce ( 6.miesto juniori ) Pavol Urban

ROK 2016

Rok 2016 bol pre náš klub mimoriadne úspešným. Snaha z minulých rokov o podporu mládeže sa začína pomaly zúročovať a nás veľmi tešia úspechy všetkých našich športovcov. Mimoriadne sa darilo hlavne nášmu juniorovi – Pavlovi Urbanovi, ktorému „ide všetko, čoho sa chytí“.

Okrem pekných výsledkov z viacerých súťaží sa nám podarilo v roku 2016 zorganizovať aj dvojo Majstrovstiev Slovenska – v disciplínach presnosť pristátia a canopy piloting. Majstrovstvá Slovenska v canopy pilotingu sa tento rok konali prvýkrát aj pre širokú verejnosť. Boli sme veľmi milo prekvapení účasťou a záujmom ľudí, ktorí sa v hojnom počte zišli na tomto podujatí. Špeciálna vďaka patrí našej členke Linde Luptákovej, ktorej sa podarilo svojím nadšením pre parašutizmus a canopy piloting pretaviť naše dlhoročné predstavy o tejto súťaži do reality. Pevne veríme, že v nastolenom trende sa nám podarí pokračovať aj v ďaľších rokoch.

Súhrn výsledkov zo súťaží:

 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2016 ( 2.miesto, kategória A ) tím Padaj.sk – A – Pavol Urban, Lenka Vrbická, Ján Vrbický, Jozef Hanes
 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2016 ( 2.miesto, kategória Rookie ) tím Padaj.sk – B – Marek Portašík, Matúš Vrbický, Peter Slaštan, Peter Štefančin
 • Adrenalínový pohár Bratislava ( 1.miesto ) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v P.P. 2016 Očová (3.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk– Pavol Urban, Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v P.P. 2016 Očová (2.miesto) – Peter Jakuba
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2016 Očová ( 3.miesto ) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2016 Očová ( 2.miesto ) – Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v RW-4way 2016 Slávnica ( 3.miesto ) tím Padaj.sk – Ján Vrbický, Pavol Urban, Lenka Vrbická, Jozef Hanes
 • Svetový pohár v P.P.; 2.kolo Slovinsko- Lesce ( 5.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Svetový pohár v P.P.; 4.kolo v Thalgau, Rakúsko 2016 ( 1.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Majstrovstvá Sveta v P.P. Mondial 2016, Chicago ( 4.miesto juniori)  Pavol Urban

Komentáre sú uzavreté.