ÚSPECHY

ROK 2018

Rok 2018 sa opäť niesol v duchu víťazstiev a veľmi pekných úspechov, za ktoré sme vďační všetkým našim fanúšikom, či práve prispievateľom 2%. Tieto 2% a aj ďalšia podpora od Vás nám pomáha sa zlepšovať a tak napredovať oveľa rýchlejšie ako by to bolo bez Vás.

Prvý úspech minulého roku sa niesol v tunelovom šate. Na Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní v Liptovskom Mikuláši sme vybudovali a podporili štyri 4-členné družstvá. Veľkú radosť nám spravil tím Padaj-úcich roockerov, ktorému sa podarilo vyhrať kategóriu roockie! Tento tím bol v zložení členov: Róbert Ujlaky, Dušan Petrula, Peter Mikulášik a Matúš Vrbický. Okrem tohto víťaztva sa predviedol aj čisto ženský a juniorský tím Padaj-úce juniorky v zložení Ema Vrbická, Alexandra Beňová, Magdaléna Kupčíková a Žaneta Vieriková. Bol to jediný čisto juniorský tím na tejto súťaži a o to krajšie to bolo vďaka pôvabnému ženskému zloženiu 🙂 🙂

Tunelové lietanie nám každý rok poslúži ako veľmi dobrý tréning na blížiacu sa skákaciu sezónu. Tak bolo aj minulý rok, no a na to, aby sme zoskoky bezpečne absolvovali sme sa stretli na tradičnom preskúšaní do sezóny. Na tomto preskúšaní si opakujeme všetky potrebné informácie potrebné na bezpečné zoskoky!

Pár týždňov po školení začalo byť krásne jarné počasie a naša skákacia sezóna mohla odštartovať. Na začiatku sezóny sa u nás konalo reprezentačné sústredenie skokanov na presnosť pristátia. Tí sa pripravovali na blížiace súťaže. Popri tom organizačný štáb Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov pracoval na organizácií tohto podujatia, ktoré opäť prilákalo cez 1500 divákov. Tí sa mohli pozerať na súťažiacich rútiacich sa 120 km/h rýchlosťou k zemi. Okrem súťažných zoskokov bol pripravený aj sprievodný program, ktorý si ľudia veľmi užili. V tejto súťaži nás potešili úspechy Janka Vrbického ako nášho najlepšieho klubového pilota na vysokorýchlostných padákoch.

Janko Vrbický v tíme s Pavlom Urbanom obhájili titul majstrov Slovenska v disciplíne presnosť pristátia. Tieto majstrovstvá sa konali minulý rok v Ružomberku. Okrem tohto víťazstva doniesol do nášho klubu striebornú medailu v jednotlivcoch Pavol Urban.

Pavlovi sa tradične darilo aj na iných súťažiach v presnosti pristátia. Na dvoch kolách Svetového pohára obsadil prvé miesto, kde bol zároveň umiestnený v TOP 10 súťažiacich medzi mužmi čo predstavuje cez 190 súťažiacich. Ďalej na Majstrovstvách Sveta obhájil nešťastné 4.miesto a 4. miesto si odniesol aj z celkového umiestnenia Svetového poháru v presnosti pristátia juniorov. V presnosti pristátia nás vzorne reprezentovali aj Pavel Jankovič s Petrom Jakubom.

Samozrejme okrem športovej činnosti vykonávame aj tú komerčnú. Čo sa týka tejto časti nášho klubu tak sme opäť vytvorili množstvo zážitkov, či už prvoskokanom v tandemovom zoskoku alebo počas sólo zoskoku. Tak isto sme vyškolili nových parašutistov, ktorí sa teraz zabávajú športom a môžu trénovať disciplíny podľa vlastného výberu a tak reprezentovať naše farby na rôznych súťažiach.

Aj podpora týchto nových a hlavne mladých parašutistov je jedným z cieľov na tento rok! A práve preto by sme boli radi, keby ste sa rozhodli nás podporiť aspoň tými 2% z daní, ktoré pomôžu našim členom v tréningu ale aj pomôžu v rozvoji samotnému parašutizmu na Slovensku!

Ďakujeme, prajeme si veľa pekných a hlavne bezpečných skákacích dní v roku 2019.

ROK 2017
Aj rok 2017 bol pre nás veľmi úspešný. Zrekapitulujme si ho pekne od začiatku.
Prvá súťaž v roku, ako zvykom býva, sú Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní, ktoré sa konajú v Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši. Počas zimy sa veľmi neskáče a tak radšej navštevujeme uzavreté tréningové priestory. Na túto súťaž sme pripravili tri 4-členne tímy, ktoré nás reprezentovali a zároveň sa výborne pripravili na blížiacu sa sezónu. Tá začala koncom Marca, kedy sme sa všetci zišli, aby sme si preopakovali rôzne krízové situácie a tak si trochu potrénovali aj v teoretickej oblasti. V prvé slnečné a aj mierne teplejšie dni sme sa s veľkým úsmevom pustili do skákania. Začali sme trénovať, skákať komerčné skoky a pripravovať všetko tak, aby sme bez problémov zvládli najväčšiu sezónu aj bez tvrdého jadra, ktoré sem tam odišlo do sveta na rôzne súťaže. Okrem podujatí, na ktorých sme sa zúčastnili, sme opäť organizovali dvojo súťaží a množstvo tréningových campov. Prvá z nich bola na presnosť pristátia, ktorú sme tento rok presunuli do Nitry, aby si tak Slováci mohli porovnať sily aj v inom vzduchu ako je ten Očovský. Väčšiu radosť nám však robia Majstrovstvá Slovenska v Canopy pilotingu, na ktoré sme opäť vynaložili množstvo síl. To sa pretavilo v pestrom sprievodnom programe a veľkej návštevnosti. Pred týmto podujatím nás však zamrzelo zranenie Pavla Urbana, ktorý mal výbornú súťažnú formu a do konca sezóny ho čakalo množstvo pretekov.
No tento smútok nám opäť prekryla radosť z nového prírastku do Padaj rodiny. Jankovi a Lenke Vrbickým sa narodil malý skydiver Adamko.

Sútaží v roku 2017 bolo dosť, takisto aj vyškolených ľudí či prvoskokonav. Predsavzatia a plány do tejto sezóny sú asi také, aby bola aspoň taká dobrá ako ta predošlá 🙂
Prvá súťaž nás čaká už 3. Marca a to klasické Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní.
Následne počas sezóny naši presnostiari plánujú absolvovať aspoň 4 kolá Svetového pohára a Majstrovstvá sveta v presnosti pristátia, ktoré sa tento rok budú konať v Bulharsku. Okrem toho by sme radi pokročili v disciplíne Canopy pilotingu a to opätovnou organizáciou podujatia na Očovej a účasti na rôznych svetových sútažiach. Vďaka Vám a Vašim finančným príspevkom môžeme naďalej úspešne reprezentovať naše Slovensko a rozvíjať tento šport či mladých športovcov.

Ďakujeme za podporu v roku 2017 a do tohto nového Vám prajeme všetko najlepšie. Nech nás choroby a zranenie obchádzajú.

Súhrn výsledkov zo súťaží:

 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2017 ( 2.miesto, kategória AA ) tím Padaj.sk – A – Pavol Urban, Lenka Vrbická, Ján Vrbický, Jozef Hanes
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (1.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk– Pavol Urban, Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (3.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk B – Pavel Jankovič, Peter Lano Jakuba
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (1.miesto) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v presnosti pristátia 2017 Nitra (2.miesto) – Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2017 Očová ( 1.miesto ) – Ján Vrbický
 • Svetový pohár v presnosti pristátia; 1.kolo Chorvátsko -Rijeka ( 2.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Svetový pohár v presnosti pristátia; 2.kolo Slovinsko- Lesce ( 6.miesto juniori ) Pavol Urban

ROK 2016

Rok 2016 bol pre náš klub mimoriadne úspešným. Snaha z minulých rokov o podporu mládeže sa začína pomaly zúročovať a nás veľmi tešia úspechy všetkých našich športovcov. Mimoriadne sa darilo hlavne nášmu juniorovi – Pavlovi Urbanovi, ktorému „ide všetko, čoho sa chytí“.

Okrem pekných výsledkov z viacerých súťaží sa nám podarilo v roku 2016 zorganizovať aj dvojo Majstrovstiev Slovenska – v disciplínach presnosť pristátia a canopy piloting. Majstrovstvá Slovenska v canopy pilotingu sa tento rok konali prvýkrát aj pre širokú verejnosť. Boli sme veľmi milo prekvapení účasťou a záujmom ľudí, ktorí sa v hojnom počte zišli na tomto podujatí. Špeciálna vďaka patrí našej členke Linde Luptákovej, ktorej sa podarilo svojím nadšením pre parašutizmus a canopy piloting pretaviť naše dlhoročné predstavy o tejto súťaži do reality. Pevne veríme, že v nastolenom trende sa nám podarí pokračovať aj v ďaľších rokoch.

Súhrn výsledkov zo súťaží:

 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2016 ( 2.miesto, kategória A ) tím Padaj.sk – A – Pavol Urban, Lenka Vrbická, Ján Vrbický, Jozef Hanes
 • Majstrovstvá Slovenska v tunelovom lietaní RW-4way, Liptovský Mikuláš 2016 ( 2.miesto, kategória Rookie ) tím Padaj.sk – B – Marek Portašík, Matúš Vrbický, Peter Slaštan, Peter Štefančin
 • Adrenalínový pohár Bratislava ( 1.miesto ) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v P.P. 2016 Očová (3.miesto v družstvách ) – tím Padaj.sk– Pavol Urban, Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v P.P. 2016 Očová (2.miesto) – Peter Jakuba
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2016 Očová ( 3.miesto ) – Pavol Urban
 • Majstrovstvá Slovenska v Canopy Pilotingu 2016 Očová ( 2.miesto ) – Ján Vrbický
 • Majstrovstvá Slovenska v RW-4way 2016 Slávnica ( 3.miesto ) tím Padaj.sk – Ján Vrbický, Pavol Urban, Lenka Vrbická, Jozef Hanes
 • Svetový pohár v P.P.; 2.kolo Slovinsko- Lesce ( 5.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Svetový pohár v P.P.; 4.kolo v Thalgau, Rakúsko 2016 ( 1.miesto juniori ) Pavol Urban
 • Majstrovstvá Sveta v P.P. Mondial 2016, Chicago ( 4.miesto juniori)  Pavol Urban

Komentáre sú uzavreté.